הארי פוטר ואבן החכמים

את ספר זה כתבה: ג’יי קיי רולינג. יום אחד בא וולדמורד (הקוסם הכי חזק בהוגוורסט) לביתם של משפחת פוטר על מנת להרוג את כולם אבל הוא לא הצליח להרוג את כולם אלא להרוג רק את אימו ואת אביו של הארי, הארי התינוק נשאר בחיים אבל עם צלקת גדולה על המצחו. הארי נשאר לבדו בביתו עד שמישהו בא ולקח אותו לביתם של פטוניה (אחותה של לילי אוונס אמא של הארי) וורנון דרסלי. פטוניה וורנון התנהגו נורא להארי מפני שבזמנו כשהמשפחה של לילי גילו שהיא קוסמת ופטוניה לא, פטוניה נורא כעסה ושנאה עד מוות את לילי עד יום מותה. בנם דאדלי כול הזמן התגרה בהארי פוטר.

הארי גר בארון קטן שבכול פעם שהוא הרעיש אז נתנו לו עונש בכך שנעלו אותו “בחדרו” ולא היו לו אוויר. יום אחד למשפחת דרסלי הגיע מכתב ובו אלבוס דמבלדור- מנהל בית ספר בהוגוורסט (בית ספר לקוסמים) מזמן את הארי ללמוד בבית הספר לקוסמים, בהתחלה פטוניה לא רצתה להוציא את הארי כי הם רוצים להמשיך להתעלל בו אבל אחרי זמן הם החליטו שהארי ילך לבית הספר לקוסמים.

יום ראשון ללימודים והארי מגיע לבית הספר הוגוורסט, הארי פוגש את רון וויזל ואת רמיוני גריינג’ר ולאט נעשים השלושה לחברים הכי טובים, בנוסף המבחני הקבלה לבתים שלושתם התקבלו לאותו בית גריפנדור, בספר הארי נקלע לצרה שבא וולדמורד מנסה לקחת את אבן החכמים (אבן מאוד יקרה בהוגוורסט) אבל הוא לא יצליח מפני שהארי פוטר, רון וויזלי והרמיוני גריינג’ר יסכלו לו את המשימה.

מזיו

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


× 9 = ארבעים חמש

What is 9 + 13 ?
Please leave these two fields as-is:
חשוב! על מנת להמשיך, השב על השאלה המתמטית הבאה. מטרתה לוודא שהנך בן אנוש:)